o szkole KADRA

rok założenia 2004

KADRA Szkoła Policealna została założona w 2004 roku i od tego czasu nieprzerwanie, przed 17 lat kształci uczniów i słuchaczy w atrakcyjnych na rynku pracy zawodach:
  • Asystentka stomatologiczna
  • Higienistka stomatologiczna
  • Opiekun medyczny
  • Opiekunka dziecięca
  • Technik farmaceutyczny
  • Technik masażysta
  • Technik sterylizacji medycznej
  • Technik usług kosmetycznych

Nauczycielami w naszej szkole są zawodowcy, pracujący w placówkach służby zdrowia, w szpitalach, żlobkach i przedszkolach. Nauczyciele to kosmetolodzy pracujący w salonach kosmetycznych i salonach medycyny estetycznej. To fizjoterapeuci dbający o zdrowie i dobrą kondycję naszych wrocławskich sportowców, a także każdego, komu potrzebna jest pomoc. To pielęgniarki, ratownicy medyczni, lekarze pracujący na codzień w służbie zdrowia. Prawie niezmienne grono nauczycieli przekazuje swoje doświadczenia i wiedzę kolejnym pokoleniom naszych uczniów. Współpracując z Okręgową Komisją Egzaminacyjną przeprowadzamy standaryzacje egzaminów zawodowych w kierunkach, w jakich kształci szkoła. Wielu z naszych nauczycieli to egzaminatorzy zawodowi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Od 2015 roku szkoła mieści się na pierwszym i drugim piętrze budynku na ul. Gabrieli Zapolskiej 1 we Wrocławiu. Wszystkie pracownie zawodowe znajdują się na miejscu: pracownia kosmetyczna, pracownia masażu, pracownia zabiegów dla opiekunów medycznych, opiekunek dziecięcych, wyposażone pracownie dla technik sterylizacji medycznej oraz pracownia stomatologiczna. Szkoła KADRA znajdowała się na początku działalności na ul. Podwale 57, a następnie od 2006 roku na pl. Orląt Lwowskich 20E w budynku Dworca Świebodzkiego.
Pozdrawiamy absolwentów, którzy kojarzą Szkołę KADRA z tymi miejscami.